25 października br. gośćmi w naszej szkole były Pani Monika Lis - Rybarczyk oraz Pani Monika Kołaska funkcjonariuszki KPP w Pleszewie.
 
IMG 20221118 WA0001
 
 
Uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z Paniami z Policji, obejrzeć filmik pt. ,,Bezpieczne zachowania", porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Panie z Policji zwróciły uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na drodze, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, wspomniały również o tym jak zachować się podczas kontaktu z nieznajomym. Policjantki przypomniały naszym uczniom numery alarmowe oraz jak należy postępować, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
 
 
IMG 20221117 WA0004

Podczas spotkań przeznaczonych dla uczniów klas IV-VIII tematami pogadanek były bezpieczne zachowania jak i odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Panie Policjantki poruszyły także temat tzw. cyberprzemocy, skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu i jak negatywny wpływ na organizm, zachowanie człowieka mają używki i substancje psychoaktywne.

IMG 20221118 WA0007

Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną. Prowadzący pogadankę uświadomiły uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Tematy, które były omawiane cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Pań Policjantek.
 
IMG-20221118-WA0009.jpg
 
Aldona Kaźmierczak