Start
Europejski Dzień Języków 2024
Z okazji Europejskiego Dnia Języków, uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w zabawie „Let’s say it in different languages”, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności. W nagraniu video przedstawili, jak w różnych językach wyrazić min. „Kocham Cię”, „Uwielbiam zwierzeta”, czy „Sport jest ważny”.
Uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursia "Mistrz Języka Niemieckiego". Konkurs został przeprowadzony w wersji on-line. Mistrzem został Marek Kromolicki z klasy VIII b, który wykazał się nie tylko bezbłędnym wykonaniem wszystkich zadań, ale także zrobił to najszybciej!
Podążamy śladami naszego patrona
W dniach 1-2 października 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce mającej na celu przybliżenie postaci Jana Pawła II, poprzez zwiedzanie miejsc szczególnie bliskich patronowi naszej szkoły. Punktem pierwszym wycieczki były Wadowice, miasto z którego pochodzi Karol Wojtyła. Uczniowie zwiedzili Dom Rodzinny Ojca Świętego – muzeum dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki papieża z Wadowicami. Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia, poznaliśmy życie Papieża Polaka "od kołyski do kanonizacji". Byliśmy również w Bazylice Ofiarowania NMP gdzie nasz Wielki Rodak otrzymał sakrament chrztu świętego.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Jako Szkolny Klub Wolontariusza włączyliśmy się do akcji głośnego czytania. Nasze Wolontariuszki udały się z wizytą do swoich młodszych koleżanek i kolegów w przedszkolu i klasach 1 -3, czytając im opowiadanie pt.: „Deszcz uśmiechu”. Bardzo ważne jest dla nas rozpowszechnianie głośnego czytania, gdyż wzbogaca ono słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację oraz uczy samodzielnego myślenia.
Paulina Klὅtzel
Praca w Punkt
We wtorek, 24 września uczniowie klas 8 uczestniczyli w I Targach Pracy i Kariery Powiatu Pleszewskiego pod hasłem „Praca w Punkt” w ZST w Pleszewie. W gronie wystawców znaleźli się przedstawiciele ok. 50 przedstawicieli lokalnych firm, instytucji, służb mundurowych oraz podmioty ekonomi społecznej. Wśród wystawców znalazły się też szkoły z powiatu pleszewskiego, jak również uczelnie wyższe. Podczas targów uczniowie mieli możliwość skorzystania z punktów informacyjnych i edukacyjnych, ponadto brali udział w panelu eksperckim z pracownikiem działu HR Dino Polska przygotowującym do rozmowy kwalifikacyjnej.
Marzena Janusz
Noc Naukowców 2024
27 września 2024 roku poznańskie uczelnie otworzyły swoje drzwi dla wszystkich żądnych wiedzy oraz wrażeń. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej.
Uczniowie wzięli udział w takich pokazach jak:
a) Kuchenne Rewolucje Naukowczyni - Fizyka w kuchni? Czy to możliwe? Tak!
Prąd z ogórka? Czy ogórek kiszony może świecić? Co stanie się, gdy pianki żelowe włożymy do pompy próżniowej? Na te i wiele innych pytań uczniowie uzyskali odpowiedź podczas pokazów i przekonali się, że znajomość praw fizyki ułatwia życie nawet w kuchni!
b) Fizyka Balloon Show
Wielkie fizyczne show! Dawka niesamowitych eksperymentów z balonami.
Czy balony mogą lewitować? Co może się dziać we wnętrzu balonu? Niezwykły „balonowy szaszłyk”? Balony w ruch!
Następnie pojechaliśmy na Wydział Chemii UAM na wyjątkowy pokaz chemiczny organizowany przez Naukowe Koło Chemików podczas którego zobaczyliśmy spektakularne eksperymenty chemiczne, które rozświetliły noc i zainspirowały do odkrywania tajemnic chemii.
Zapraszamy do galerii zdjęć i filmów
Małgorzata Włodarczyk
Kinga Kowalska
Kawiarenka Czytelnicza
Kawiarenka Czytelnicza
W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie z klasy 4a i 5a spotkali się w Kawiarence Czytelniczej, by zaprezentować fragmenty swoich ulubionych książek. Od dawna wiadomo, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i poprawia koncentrację. Głośne czytanie było zatem motywem przewodnim tego dnia, ale też dobrą okazją do integracji i miłego spędzenia czasu przy słodkich przysmakach.
Monika Frąckowiak
Izabela Pływaczyk
Strona 1 z 83