8 listopada 2023 roku o godzinie 9:30 w Powiatowym Urzędzie  Pracy w Pleszewie, odbyła się odprawa  10 drużyn, do udziału w Pleszewskiej Grze Miejskiej. Po przedstawieniu regulaminu i losowaniu wszyscy wyruszyli do swoich punktów startowych. Tam zgodnie z mapą poszczególnych punktów rozpoczęliśmy swoje zadania, które obejmowały różne zagadnienia. Trzeba było się wykazać wiadomościami z takich zagadnień jak: segregacja elektro-śmieci, niemarnowania żywności, śladu wodnego w różnych dziedzinach gospodarki, posługiwania się mapą czy zanieczyszczenie powietrza.

Wspaniale zaprezentowała się nasza drużyna w składzie: Maja Grześkowiak, Lidia Pollok, Marek Kromolicki i Patryk Ryszewski, którzy zdobywając 80 punktów, wygrali 10. edycję Pleszewskiej Gry Miejskiej. Za zajęcie I miejsca uczniowie naszej szkoły, otrzymali wodoodporne plecaki. Opiekunem zespołu była p. Małgorzata Zajda.

Organizatorami byli: Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, Fundacja Animacja, Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich,  Senioralne Centrum Wolontariatu.

gra2

gra

gra

gra3

gra4

gra5

gra6

gra7

gra8