17 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie miało na celu nie tylko podkreślenie ważności opanowania tabliczki mnożenia, ale także uczynienie procesu nauki matematyki fascynującym i angażującym.

Uczniowie mieli okazję zastosować swoją wiedzę, rozwiązując karty pracy z zaszyfrowanymi kodami, co dostarczyło im nie tylko wyzwań, ale także frajdy z odgadywania matematycznych zagadek. W trakcie wydarzenia uczniowie nie tylko przypominali sobie tabliczkę mnożenia, ale również doskonalili umiejętności logicznego myślenia poprzez układanie kawałków domino w taki sposób, aby odpowiadały poprawnym wynikom matematycznym. 

Dodatkowo, korzystając z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, takich jak platforma Learning Apps, Wordwall i Matematyczne ZOO, uczniowie wzięli udział w różnych grach, które nie tylko utrwalały tabliczkę mnożenia, ale także sprawiały, że nauka była interaktywna i atrakcyjna. Wspólne rozwiązywanie zadań matematycznych stawało się wspaniałą zabawą, a uczniowie mieli okazję dzielić się swoimi metodami rozwiązywania problemów, co sprzyjało wzajemnemu uczeniu się i zrozumieniu różnych strategii.

Podsumowując, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole był pełen radości, zabawy i interakcji matematycznych. Wspólne obliczenia, układanie domino, rozwiązywanie zadań z zaszyfrowanymi kodami i korzystanie z nowoczesnych platform edukacyjnych przyczyniły się do tego, że nauka matematyki stała się nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także fascynującą zabawą.

Marzena Janusz
Teresa Zielińska

Zapraszamy do galerii zdjęć