Z okazji tego święta z wizytą do biblioteki szkolnej przybyły dzieci przedszkolne z grupy Truskaweczek wraz ze swoimi wychowawczyniami: paniami Magdą Wiłą i Justyną Kromolicką. Powitała ich pani Kasia Mądrzak.

Spotkanie przebiegało pod hasłem: „W BIBLIOTECE OBOWIĄZUJE KULTURKA”. Dzieci określały, na czym polega właściwe zachowanie się w bibliotece oraz co powinien robić „przyjaciel książek”. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie korzyści dla człowieka ma ich czytanie. Oprócz tego, dzieci w skrócie dowiedziały się na czym polega praca  bibliotekarza oraz to, jak można zostać czytelnikiem biblioteki .

Po takiej porcji informacji, Truskaweczki wysłuchały bajek czytanych przez panią bibliotekarkę. Następnie pod opieką swoich wychowawczyń miały okazję wybrać i wypożyczyć książeczki.

Dziękujemy za piękne spotkanie

Katarzyna Mądrzak

001