W czwartek 11 maja w  szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych.

3

Jest to ważny moment w życiu młodego człowieka. Od tego momentu będzie już mógł samodzielnie przyjść i wypożyczyć książkę. Na początku spotkania, dzieci pocieszały „zmartwioną książkę”, która napisała do nich list. Narzekała w nim, że dzieci jej chyba nie lubią, bo robią jej krzywdę: brudzą, moczą, zaginają i szarpią kartki.  Dzieci obiecały, że podczas czytania będą miały czyste ręce, nie będą też w tym czasie  jeść ani pić, nie będą zagniatać rogów, będą używać zakładki. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bohaterach i rozwiązywali biblioteczne zagadki. Dowiedzieli się jaka jest różnica pomiędzy biblioteką a księgarnią oraz jak książka jest zbudowana. Ponadto dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Dzieci zobowiązały się do poszanowania książek i odpowiedzialnego korzystania z zasobów biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy.

received 6070365156378786

1

2

received 626155092723991

received 1699971813775460

K. Mądrzak

M. Gendek